Sport

Goal zgjedh Alissonin portierin më të mirë të vitit 2018

Goal zgjedh Alissonin portierin më të mirë të vitit 2018

Portieri i Liverpoolit, Alisson është më i miri në botë për vitin 2018 i shpallur nga “Goal 50”.

Braziliani u bashkua me “Të Kuqtë” gjatë verës për 62.5 milionë euro, dhe 26 vjeçari e ka nisur për mrekulli karrierën në Anfield Road, transmeton Koha.net.