Sport

Bashkimi mbledh veten për ndeshjen me Akademikun

Bashkimi mbledh veten për ndeshjen me Akademikun
 

Pas humbjes së fundit të skuadrës dhe dorëheqjes së kryetarit Fadil Sahiti, Bashkimi po kërkon këndelljen në Ligën Ballkanike.

Kampioni i Kosovës, të martën (sot, 19:30) në palestrën "Sezai Surroi" të Prizrenit do të përballet me ekipin nga Bullgaria, Akademik Bultex. Ndeshja i takon xhiros së nëntë, derisa për Bashkimin do të jetë e treta. Dy të parat i ka humbur nga Beroe dhe Teuta.