Sport

Xhaka vlerësohet lart për paraqitjen ndaj Liverpoolit

Xhaka vlerësohet lart për paraqitjen ndaj Liverpoolit
 

Mesfushori kosovar, Granit Xhaka, është vlerësuar lart për paraqitjen në ndeshjen ndaj Liverpoolit të shtunën, që Arsenali e barazoi me shifrat 1:1. Madje në disa mediume paraqitja e Xhakës është vlerësuar më e mira në karrierën e tij me fanellën e Arsenalit.

“Ishte një përbërje që në shikim të parë dukej se ka lënë Arsenalin shumë të ekspozuar ndaj Liverpoolit në kundërsulme. Por tifozët e trembur të Arsenalit nuk kishin pse të shqetësoheshin, pasi Granit Xhaka tregoi performancën e karrierës për të ndihmuar skuadrën e tij që të vazhdojë serinë pa humbje. Mesfushori i përfaqësueses së Zvicrës gjatë ka qenë njeriu që tifozët e kanë shënjestruar për të urryer për tendencën e tij për të humbur topin dhe për të shkaktuar faulle në zona të rrezikshme. Mirëpo, përkrah idhullit të ri të Emiratesit, Lucas Torreira, Xhaka ishte gati i pagabueshëm në mesfushë duke mbajtur nën kontroll Liverpoolin”, ka shkruar gazeta “The Sun”. Transmeton “Koha Ditore”.