Gjakova siguron gjysmëfinalen e Evropianit U23

Akil Gjakova kampion i Evropës

03 November 2018 14:01
16:52

Akil Gjakova ka rrëmbyer medaljen e artë në Evropianin U23 që po mbahet në Gyor të Hungarisë.

Në një finale të vështirë ndaj xhudistit nga Azerbajxheni, Rufat Mamadov xhudisti kosovar u tregua më i suksesshëm, transmeton Koha.net.

Gjakova e mposhti xhudistin nga Azerbajxhani me Ippon.

Ky është kampionati i fundit evropian për Gjakovën në garat U23.

14:36

Kosova me medalje në Evropianin U23, Gjakova kalon në finale

Akil Gjakova ka siguruar një tjetër medalje evropiane në sirtarin e tij.

Xhudisti u kualifikua në finalen e evropianit U-23, që po mbahet në Gyor të Hungarisë.

Në gjysmëfinale me një ippon mposhti rumunin, Marcel Cercea. Në finale do të përballet me Rufat Mamadov të Azerbajxhanit.

14:01

Gjakova siguron gjysmëfinalen e Evropianit U23

Akil Gjakova është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian U-23, që po mbahet në Gyor të Hungarisë, kategoria -73 kg.

Raundin e parë, Akili e kaloi pa luftë, në të dytën mundi serbin, Filip Jovanoviq. Në raundin e tretë mposhti holandezin, Roy Schipper, kurse në çerekfinale italianin, Gabriele Sulli.

Akili në gjysmëfinale do të përballet ndaj Marcel Cercea të Rumanisë.

Laura Fazliu shënoi një fitore dhe një humbje në kategorinë -63 kg. Humbje pësoi edhe në repesazh. Një fitore dhe një humbje i pati dje edhe Flaka Loxha në kategorinë -57 kg.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

llapi05/11/2018 10:09

bash mir

Shto koment

Të ngjashme