Sport

Prishtina para ndeshjes ku llogaritet autsajdere

Prishtina para ndeshjes ku llogaritet autsajdere
Foto: Koha
 

Basketbollistët e Z Mobile Prishtina ende nuk janë sfiduar seriozisht në Superligën e Kosovës. I kanë luajtur gjashtë ndeshje deri më tash dhe i kanë fituar të gjitha, madje me rezultat bindës.

Prishtina i ka dy fitore edhe në stinorin e rregullt të FIBA Europe Cup, përkatësisht në fazën e parë grupore. Ka fituar në shtëpi ndaj skuadrës ukrainase Cherkaski Mavypy (92:82) dhe në udhëtim ndaj skuadrës rumune Steaua Bucuresti (87:81).