Sport

Kosova U20 në hendboll fiton trofeun IHF, kualifikohet në garat Interkontinentale

Kosova U20 në hendboll fiton trofeun IHF, kualifikohet në garat Interkontinentale
 

Goli i Drenit Tahirukajt, në sekondat e fundit të sfidës, i ka dhënë trofeun IHF Përfaqësueses së Kosovës U-20 në hendboll.

20-vjeçarët e Kosovës e kanë ngritur trofeun e çmuar për zonën e Evropës, pasi në përballjen kryesore ndaj Moldavisë kanë luajtur baras, me rezultat 27:27, raporton KTV.

Kosova kishte fituar të katër duelet e grupit ndaj Gjeorgjisë, Britanisë së Madhe, Irlandës dhe Maltës për të barazuar me moldavët, rezultat i cili ka mjaftuar që kosovarët të mbesin të parët në grup.