Sport

Kuka komenton suksesin në Abu Dhabi, thotë se Kelmendi s’ka lëndim të rëndë

 

Kosova ka rrëmbyer sot tre medalje, një të artë e dy të argjendta, në Grand Slamin në Abu Dhabi, dhe kjo e ka gëzuar jashtëzakonisht shumë trajnerin e xhudisteve, Driton Kuka.

Nora Gjakova ishte e papërmbajtshme sot në Abu Dhabi, duke rrëmbyer të artën, kurse Distria Krasniqi e Majlinda Kelmendin morën të argjendtën, me këtë të fundit që ishte e pafat në këtë garë.