Sport

Van Persie pensionohet në fund të sezonit

Van Persie pensionohet në fund të sezonit
 

Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit dhe Arsenalit, Robin van Persie, ka bërë të ditur se në fund të sezonit 2018-19 mendon t’i japë fund karrierës si futbollist.

Pas 18-vjetësh si futbollist profesionist, që prej moshës 17-vjeçare kur nisi karrierën, holandezi është i gatshëm të pensionohet.