Sport

Ancelotti më i lumtur si trajner i Napolit sesa i Bayernit

Ancelotti më i lumtur si trajner i Napolit sesa i Bayernit
 

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti ka thënë se tani është në gjendje më të mirë mendore sesa kur drejtonte Bayern Munichun në ndeshjen kundër Paris Saint-Germainit në Ligën e Kampionëve.

59-vjeçari u shkarkua nga Bayerni një ditë pasi u mposht nga PSG-ja dhe pas një viti në Paris kthehet me besim të madh nga ekipi.