Sport

Prishtina e nis me fitore në FIBA Europe Cup, mposht klubin ukrainas

Prishtina e nis me fitore në FIBA Europe Cup, mposht klubin ukrainas
 

KB Prishtina ka shënuar fitore bindëse në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë ndaj klubit ukrainas, Cherkaski Mavpy në kuadër të FIBA Europe Cup.

Me dhjetë pikë epërsi Prishtina e mbylli përballjen e sotme, 92-82, transmeton Koha.net.