Showbiz

Kanye West lanson trailerin e albumit “Vultures”

Reperi i mirënjohur botëror, Kanye West, ka publikuar trailerin për albumin e tij të ri “Vultures”, raporton “People”.

Albumi i cili është realizuar në bashkëpunim me reperin Ty Dolla $ign do të lansohet më 9 shkurt.

Kanye trailerin për albumin e publikoi në llogarinë e tij në Instagram.

Në trailerin, regjinë e të cilit e ka bërë, Jon Rafman, shihen disa klounë që qeshin, eksploziv, ujq, njerëz me maska si dhe shpendë grabitqarë (vultures).

Në fund të trailerit bëhet e ditur se albumi ndahet në tri vëllime, i pari prej të cilëve do të lansohet më 9 shkurt, i dyti më 8 mars e i treti më 5 prill.

Nëpër storiet e tij të Instagramit, Kanye ka ndarë edhe dizajnet e ballinave të tyre.

Për këtë album si dhe këngën “Vultures”, Kanye ka marrë kritika të mëdha për shkak se tekstet e këngëve e mënyra se si ai e ka promovuar albumin, janë cilësuar si antisemitike.

VIDEO:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ty Dolla $ign (@tydollasign)