Showbiz

Kanye West kritikohet për këngën që përmban mesazhe antisemitike

 

Reperi i njohur Kanye West ka lansuar këngën e tij të re “Vultures” të mërkurën, e cila përmban mesazhe antisemitike, raporton Daily Mail.

Tani, reperi është kritikuar edhe më shumë pasi së bashku me bashkëpunëtorin e tij, Ty Dolla $ign, reperin Chris Brown, Bump J dhe të tjerë janë parë në një festë në Dubai ku shihet duke vallëzuar me të njëjtën këngë.