Showbiz

Jessica Chastain merr çmimin “Ikonë” në Zurich

Foto: AP/Associated Press
 

Ylli i njohur i kinematografisë, Jessica Chastain, thotë se pranimi i shpërblimit “Ikonë” në Festivalin ndërkombëtar të filmit në Zurich, ishte një eksperiencë jashtëzakonisht emocionale për të.

“Është një nderë i madh dhe ende jam në shok për këtë që ndodhi. Një veprim shumë i këndshëm, por definitivisht meritat i takojnë njerëzve të jashtëzakonshëm me të cilët kam punuar ndër vite, të gjithë regjisorët dhe aktorët që më kanë inkurajuar të rrezikoj me role në karrierën time. Ekipet e njerëzve të talentuar që janë kujdesur për dukjen time dhe më kanë ndihmuar të futem në botën e personazheve që i kam portretizuar. Të gjithë skenaristët që kanë shkruar skenare mbresëlënëse. Pra, sonte unë qëndroj këtu së bashku me të gjithë bashkëpunëtorët e mi”, tha Chastain gjatë parakalimit mbi qilimin e gjelbër pak minuta para ceremonisë.