Showbiz

Kanye West dëbohet sërish nga Twitteri

Foto: AP
 

Kanye West është përjashtuar sërish nga Twitteri dhe është akuzuar për "nxitje të dhunës" për shkak të postimeve fyese në platformë- një muaj pasi llogaria e tij u rikthye.

Reperi amerikan, emri zyrtar i të cilit është Ye, bëri një seri postimesh të çrregullta në Twitter - njëra prej të cilave dukej se tregonte një simbol që kombinonte një simbol antik dhe një yll hebre, raportoi BBC-ja të premten.