Showbiz

Aktoret franceze prenë flokët në mbështetje të grave iraniane

 

Aktoret fituese të çmimit Oscar, Marion Cotillard dhe Juliette Binoche, si dhe yje të tjerë të ekranit e muzikës franceze, filmuan veten duke i prerë flokët e tyre në një video të postuar të mërkurën në mbështetje të protestueseve në Iran.

"Për liri", tha Binoche ndërsa preu flokët.