Showbiz

U ndanë çmimet “Emmy” në një ceremoni glamuroze

Foto: AP/Associated Press
 

Serialet “Succession”, “Ted Lasso” dhe “The White Lotus”, i fituan çmimet kryesore në edicionin e sivjetmë të ceremonisë shpërblyese, “Emmy Awards”, shkruan portal “Female”.

Tri serialet e lartpërmendura ishin të fundit që i rrëmbyen trofetë e tyre, në gala mbrëmjen e cila zuri vend të hënën (12 shtator) në teatrin “Microsoft” në Los Angeles. “Succession” u emërua “Seria më e mirë dramatike”, duke i mundur në këtë kategori projektet e famshme si, “Better Call Saul”, “Euphoria”, “Ozark”, “Severance”, “Squid Game”, “Stranger Things” dhe “Yellowjackets”.