Showbiz

Përvjetori i vdekjes së Elvis Presleyt rrit numrin e turistëve në vendlindjen e tij

elvis presley, turizem, vendlindje
Foto: AP
 

Vendlindja e Elvis Presleyt dhe Muzeu në Tupelo, Mississippi, ka mirëpritur një numër në rritje të vizitorëve ndërsa admiruesit përkujtuan 45-vjetorin e vdekjes së tij, teksa një film i ri ka rizgjuar interesin ndërkombëtar për këngëtarin, shkroi të martën AP.

Roy Turnes ishte emëruar drejtor i vendbanimit të Presleyt.