Showbiz

Regjisori Lars von Trier vuan nga sëmundja e Parkinsonit

Foto: AP/Associated Press
 

Regjisori i njohur danez, Lars von Trier, i shquar për filma të tillë si, “Dancer in the Dark”, “Dogville” dhe “Melancholia”, është diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit në moshën 66-vjeçare, raporton portali “The Hollywood Reporter”.

Kompania filmike e regjisorit kontrovers, “Zentropa”, të hënën (8 gusht) e konfirmoi lajmin që Lars është diagnostikuar me çrregullimin neurodegjenerativ, por bëri të ditur se si është në gjendje shpirtërore të mirë dhe po trajtohet për simptomat e tij.