Showbiz

Vdiq aktorja e filmit “Matrix”, Mary Alice

 

Mary Alice, një aktore e shpërblyer me çmim “Emmy” për serialin “I’ll Fly Away” dhe çmim “Tony” për performancën e shkëlqyer në shfaqjen e Broadëayt, “Fences”, vdiq të enjten në New York City.

Vdekja e saj është konfirmuar nga policia, raporton portal “Deadline”, derisa nuk janë zbuluar më shumë hollësi rreth shkaktarit të vdekjes.