Showbiz

Vdes novelistja, Susie Steiner

 

Novelistja dhe ish-gazetarja Susie Steiner, e njohur më së shumti për shkrimin e serialit detektiv të Manon Bradshaw, ka vdekur të shtunën nga kanceri në tru, në moshën 51-vjeçare, shkruan BBC-ja të martën.

Steiner shkroi tri libra duke përfshirë “Missing” e “Presumed” më 2016, i cili u përfshi në listën e ngushtë për çmimin e romanit kriminal “Theakston” dhe u zgjodh për Klubin e Librit Richard dhe Judy.