Showbiz

Billie Eilish dhe Finneas pranojnë ftesë nga Akademia e Arteve dhe Shkencave

Foto: AP/Associated Press
 

Këngëtarja Billie Eilish dhe vëllai i saj muzikant, Finneas, të cilët e fituan një çmim “Oscar” në edicionin e fundit të kësaj ceremonie, për krijimin e kolonës zanore të filmit me agjentin James Bond, janë ftuar t’i bashkohen Akademisë së Arteve dhe Shkencave.

Të martën mbrëma (28 qershor), Akademia e zbuloi listën e plotë me 397 të ftuar në bordin e saj, ku përfshihen aktorë, regjisorë, muzikantë, producentë, redaktorë filmash dhe më shumë.