Showbiz

Vdiq krijuesi i Ray-Banit, miliarderi Leonardo Del Vecchio

Foto: The New York Times
 

Leonardo Del Vecchio, kryetari i prodhuesit të syzeve EssilorLuxottica dhe një nga figurat më të pasura të biznesit në Itali, ka vdekur në moshën 87-vjeçare, ka njoftuar kompania e tij të hënën, raportoi CNN-i.

“EssilorLuxottica me trishtim njofton se kryetari i saj ka ndërruar jetë”, ka thënë kompania shkurtimisht në një deklaratë.