Showbiz

U ndanë shpërblimet e përvitshme “BET Awards”

Foto: AP/Associated Press
 

Të dielën mbrëma u mbajt ceremonia e përvitshme e ndarjes së çmimeve, “BET Awards”, dhe përveç muzikantit Sean ‘Diddy’ Combs, i cili u nderua me shpërblim special për arritje jetësore, në skenë u nderuan edhe disa artistë tjerë të famshëm.

Këtë vit, ceremoninë me më së shumti nominime e udhëhoqi reperja, Doja Cat. Ajo ishte nominuar në gjashtë kategori, kurse Drake dhe Ari Lennox me nga katër sosh. Por të gjithë këta artistë nuk arritën të triumfojnë në ndonjërën prej këtyre kategorive, raportoi të hënën portali “Billboard”.