Showbiz

Skenaristi Paul Haggis është arrestuar në Itali, akuzohet për sulm seksual

Foto: AP/Associated Press
 

Skenaristi dhe regjisori i shpërblyer me “Oscar”, Paul Haggis, është arrestuar në Itali nën dyshimet për sulm seksual dhe lëndim të rëndë personal.

Regjisori i filmit “Crash” u ndalua nga policia të dielën (19 qershor) në Ostuni, pasi një grua e paidentifikuar ngriti akuzë kundër tij.