Showbiz

Në moshën 93 vjeçare, James Hong bëhet me yll në Hollywood

Foto: AP/Associated Press
 

Aktori aziatik 93-vjeçar, James Hong, i cili prapa vetes i ka më shumë se 400 role filmike të realizuara gjatë karrierës 70-vjeçare, më në fund u nderua me yll në shtegun e të famshmëve në Hollywood.

Hong, një aktor kinezo-amerikan karriera e së cilit filloi në vitin 1954, ka qenë pjesë e projekteve ikonike televizive dhe filmike, si “Friends”, “Seinfeld”, “Kung Fu”, “Kung Fu Panda”, “Mulan”, “Hawaii Five-O” dhe “Blade Runner”, raportoi agjencia e lajmeve “AP”.