Showbiz

Robbie Williams po shpreson të realizojë turne në fund të vitit

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Këngëtari 47-vjeçar, Robbie Williams, i cili në vitin 2020 u detyrua t’i pezullojë koncertet në Las Vegas për shkak të shpërthimit të pandemisë së koronavirusit, mezi pret të rikthehet në turne por e pranon se nuk do të befasohej nëse do të rriten rastet me COVID-19 edhe në fund të këtij viti.

“Shpresoj se do të kthehem në turne në fund të këtij viti. Por, ju e dini tashmë si kaloi viti 2021. Mendoj se çdo verë do të mendojmë se pandemia përfundoi dhe pastaj në dimër, koronavirusi do të rikthehet me rritjen e rasteve dhe shtimin e masave të sigurisë. Sa herë që kam supozuar se kësaj krize shëndetësore i erdhi fundi, kam dalë shumë gabim”, deklaroi këngëtari.