Showbiz

Tiffany Haddish u arrestua për ngasje nën ndikimin e alkoolit

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Ylli i njohur hollywooodian, Tiffany Haddish, është arrestuar për ngasje të veturës në gjendje të dehur. Ngjarja ka ndodhur në fundjavë dhe autoritetet kanë bërë të ditur se aktorja është akuzuar për vozitje nën ndikimin e alkoolit.

Komediania e dashur për publikun ishte ndaluar pasi policia e qytetit Peachtree e kishte pranuar një telefonatë rreth orës 2:30 të mëngjesit, në lidhje me një shofer që po flinte në timon në një autostradë. Kështu bëri të ditur ndihmës shefi i policisë, Matt Myers, në një njoftim për media.