Showbiz

Dua Lipa konfirmohet si yll botëror

Foto: AP
 

Teksa 2021-s po i vjen fundi, gjigantët e muzikës si “Billboard”, “Spotify”, “Apple Music”, “iHeartRadio” dhe të tjera po i publikojnë listat e këngëve dhe artistëve më të dëgjuar të vitit. Këngëtarja kosovare Dua Lipa zë vend në shumicën e tyre duke u bërë ylli më i madh botëror në muzikë.

“Levitating” e Dua Lipas ishte kënga më e suksesshme e vitit në top-listën më të famshme muzikore në bot “Billboard’s Hot 100”. Drake ishte artisti i vitit, ndërsa Morgan Wallen me albumin e saj doli e para në top-listën e albumeve.