Showbiz

Mariah Carey merr çmimin “Diamond” për këngën e Krishtlindjeve

 

Hiti ikonë i festave i Mariah Carey "All I Want for Christmas Is You" hapi terren të ri pasi mori çmimin Diamond RIAA nga Shoqata e Industrisë së Regjistrimit të Amerikës, duke u bërë kështu kënga e parë festive që merr ndonjëherë një çmim të tillë.

“Dashuria e vazhdueshme për këngën time nuk pushon kurrë së më mahnitur dhe të mbushë zemrën time me një mori emocionesh”, ka thënë këngëtarja amerikan Carey, 52 vjeç, në një deklaratë për shtyp.