Showbiz

Vritet aktorja e filmit të nominuar për Oscar

 

Ish-aktorja Jonshel Alexander, e cila u shfaq në filmin e nominuar për Oscar të vitit 2012, Beasts of the Southern Wild, thuhet se u qëllua dhe u vra në Luiziana gjatë fundjavës. Ajo ishte 22-vjeçare.

Policia tha se Aleksander ishte me një burrë brenda një makine në repartin e 7-të të New Orleans në orën 21:00 të shtunën, kur një sulmues dyshohet se i qëlloi të dy, sipas Associated Press.