Showbiz

Princi William foli ngrohtësisht për Harryn në zbulimin e statujës së Dianës

 

Duka dhe dukesha e Cambridget e organizuan ceremoninë e vonuar për të shënuar zbulimin e homazhit prej bronzi për nënën e ndjerë të vëllezërve mbretërorë - e cila vdiq në një aksident me makinë në Paris më 31 gusht 1997, në moshën 36-vjeçare - në Pallatin Kensington në fillim të kësaj jave, përderisa janë falënderuar donatorët e statujës së ngritur në Sunken Garden në rezidencë.

Kurse një burim tani ka zbuluar se princi 39-vjeçar ka mbajtur një “fjalim brilant” në emër të të dyve dhe e ka pohuar se zbulimi i statujës në verë ka ndikuar për mirë në raportin e tyre.