Showbiz

Filmi “Jungle Cruise” me premierë speciale dhe argëtuese

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Yjet e njohur të kinematografisë, Dëayne Johnson dhe Emily Blunt, arritën mbi qilimin e kuq të shtruar me rastin e premierës së filmit të tyre të ri aksion dhe aventurë, “Jungle Cruise”. Ngjarja zuri vend të dielën në parkun e lojërave “Disneyland”, në Anaheim të Kalifornisë.

Aktorët e famshëm kanë pritur tri vjet të gjata për lansimin e filmit të tyre me buxhet të lartë, i cili zanohet në njërën prej lojërave të popullarizuara të këtij parku argëtues. Por pas vonesave të shkaktuara nga pandemia e koronavirusit, Blunt dhe Johnon, u shprehën të kënaqur që janë rikthyer në vendin më të lumtur në botë.