Showbiz

Ellie Goulding i rikthehet zhanrit dance dhe pop me albumin e ri

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Ylli i muzikës, Ellie Goulding, e ka përshkruar albumin e saj të ardhshëm si një projekt i muzikës dance, që vjen nga gjithësia.

Pasi gjatë vitit 2020 e realizoi një album mjaft personal me titull, “Brightest Blue”, këngëtarja 34-vjeçare ka vendosur që me albumin e radhës t’i rikthehet rrënjëve të muzikës dance dhe pop.