Showbiz

The Weeknd së shpejti vjen si skenarist, aktor dhe producent i një seriali televiziv

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Këngëtari i njohur kanadez, The Weeknd, do të luaj, do ta bashkëshkruaj dhe do të shërbejë si producent i një seriali të ri të kanalit “HBO”.

Ylli i hitit “Save Your Tears” do të bashkëpunojë me krijuesin e hitit televiziv “Euphoria”, Sam Levinson, në realizimin e serialit të ri me titull “The Idol”.