Showbiz

The Weeknd dhe Ariana Grande e kryesojnë top listën e 100 këngëve më të mira

 

Kur dy yje të muzikës bëhen bashkë, kjo rezulton me një projekt të suksesshëm. Hiti i këngëtarit The Weeknd, “Save Your Tears”, i sjell në versionin remix bashkë me mikeshën e tij dhe një prej zërave më të mirë të muzikës pop, Ariana Garande, ka arritur të pozicionohet në vendin e parë të top listës së 11 këngëve më të mira “Billboard”.

Përfshirja e Grandes në këtë remix i dha fuqi këngës, duke e bërë më të shkarkuar dhe të shitur nëpër platformat muzikore, dhe si rezultat e pozicionoi atë në vendin e parë të kësaj liste, nga pozita e gjashtë ku kishte debutuar.