Showbiz

Ka vdekur nëna e aktorit Mark Wahlberg

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Nëna e yllit hollywoodian Mark Wahlberg, Alma Wahlberg, ka vdekur në moshën 78-vjeçare. Ajo vuante nga demencia.

Lajmin e kanë bërë të ditur djemtë aktorë të saj, Mark dhe Donnie, të cilët kanë postuar mesazhe të ndjeshme në rrjetet e tyre sociale.