Showbiz

“Diddy” akuzon korporatat amerikane për mosmbështetje të njerëzve me ngjyrë

“Diddy” akuzon korporatat amerikane për mosmbështetje të njerëzve me ngjyrë
 

Reperi dhe themeluesi i “Revolt” Sean “Diddy” Combs është bërë viral pas akuzave që ka lëshuar në drejtim të korporatave më të mëdha amerikane se kanë dështuar të mbështesin komunitetin me ngjyrë.

Në një artikull të publikuar të enjten, Combs ka thënë ndër të tjera se brendet e mëdha po qëndrojnë në komunitet “me të njëjtën këmbë me të cilën qëndrojnë në qafën e njerëzve me ngjyrë”, shkruan The Independent, transmeton Koha.net.