Showbiz

Filmi “Black Adam” bëhet me datë zyrtare të lansimit

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Aktori i njohur hollywoodian, Dwayne Johnson, i cili e luan rolin protagonist në filmin e ardhshëm, “Black Adam”, e ka ndarë në Instagramin e tij datën zyrtare të lansimit të këtij projekti të bazuar në superheronjtë e universit “DC”, që është 29 korriku i vitit 2022.

“Një forcë përçarëse dhe e pandalshme e një mesazhi nga vetë burri me të zeza. Hierarkia e pushtetit në universin ‘DC’ është gati të ndryshojë”, kishte shkruar aktori Johnson në postimin e tij.