Showbiz

Aktorët të lumtur me nominimet për “Oscar”

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Aktorja 55-vjeçare, Viola Davis, u nderua nga Akademia e Arteve dhe Shkencave me një nominim në kategorinë “Aktorja më e mirë”, për rolin e saj në filmin “Ma Rainey’s Black Bottom”. Pas këtij lajmi, aktorja e pranoi se ky triumf, që e bënë atë aktoren afrikano-amerikane më të nominuar në historinë e ceremonisë “Oscar”, është tejet emocional për të.

Davis e postoi një fotografi në Instagramin e saj të cilën e shoqëroi me mbishkrimin: “Absolutisht e emocionuar!! Urime gjithë ekipit të filmit. Nominime të merituara”.