Showbiz

Martohet miliarderja MacKenzie Scott, ish-bashkëshortja e themeluesit të Amazonit

Martohet miliarderja MacKenzie Scott, ish-bashkëshortja e themeluesit të Amazonit
Foto: AP
 

Miliarderja MacKenzie Scott, ish-bashkëshortja e themeluesit të Amazonit, Jeff Bezos, është martuar me një mësues të shkencave që jep mësim në shkollën e fëmijëve të saj, raporton BBC.

Scott është një prej grave më të pasura në botë dhe ka falur më tepër se 4 miliardë dollarë nga pasuria e saj.