Showbiz

Dolly Parton vaksinohet kundër koronavirusit

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Ylli i hitit “9 To 5” dhe “Jolene”, Dolly Parton, e cila i kishte dhuruar 1 milion dollarë për zhvillimin e vaksinës anti-COVID, e ka pranuar dozën e parë të saj dhe e shënoi këtë rast duke u bërë thirrje edhe të tjerëve, që t’i nënshtrohen vaksinimit.

Duke e dokumentuar tërë procesin përmes një videoje të postuar në rrjetet sociale, këngëtarja e njohur e muzikës country e shoqëroi postimin e saj me mbishkrimin: “Dolly pranon dozën e ilaçit të saj”.