Showbiz

Intervista intime e Billie Eilishit për “Vanity Fair” e postuar në YouTube

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Billie Eilish është një këngëtare shumë e dashur për publikun mbarë botëror, e cila famën e arriti me shpejtësi marramendëse dhe të papritur, falë stilit unik dhe talentit të jashtëzakonshëm në muzikë.

Kështu, pothuajse brenda natës, Eilish u shndërrua në një prej artisteve më të dëgjuara nga fansat, dhe më të ndjekura nga paparacit. Pavarësisht sa shumë nga shpirti i saj dhe eksperiencat intime i ndanë me publikun e gjerë përmes muzikës, sërish do gjë që ajo e bënë merr vëmendje të madhe nga mediat.