Showbiz

Mary J. Blige feston ditëlindjen e 50-të

Mary J. Blige feston ditëlindjen e 50-të
Foto: AP/Associated Press
 

Muzikantja dhe aktorja amerikane, Mary J. Blige, mbushi 50 vjet të hënën më 11 janar.

Kantautorja e njohur dhe shumë e dashur nga publiku, e shquar për këngë të tilla si “Family Affair” dhe “Be Without You”, gjatë karrierës së saj i ka realizuar 23 hite të pozicionuara në vendin e parë në toplistat muzikore.