Showbiz

Dua Lipa vazhdon të shënojë suksese në muzikë

Dua Lipa vazhdon të shënojë suksese në muzikë
 

Pop këngëtarja me prejardhje kosovare dhe famë botërore, Dua Lipa, ishte fituese e madhe në edicionin e sivjetmë të ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve, “Attitude Awards 2020”.

Ylli i hitit “Don’t Start Now” tha se viti 2020 ishte i pabesueshëm për të, teksa e pranoi çmimin “Music Award” në ceremoninë e përvitshme, e cila sivjet u mbajt në formë virtuale për shkak të pandemisë.