Showbiz

Kelly Clarkson e fiton kujdestarinë e fëmijëve të saj

 

Ylli i hitit “Since U Been Gone”, Kelly Clarkson, e ka fituar kujdestarinë e fëmijëve të saj, River Rose dhe Remington Alexander, të cilët i ka me ish-bashkëshortin Brandon Blackstock. Kështu ka vendosur gjykatësi i caktuar në rastin e tyre të shkurorëzimi, raporton revista “People”.

Fëmijët e moshës gjashtë dhe katër vjeçare do të jetojnë me nënën e tyre në Los Angeles, derisa Blackstock do të udhëtojë nga shtëpia e tij në Montana, për t’i vizituar fëmijët në shtëpinë e Clarksonit.