Showbiz

Dua Lipa thyen rekord të shikueshmërisë me “Studio 2054”

Dua Lipa thyen rekord të shikueshmërisë me “Studio 2054”
 

Koncerti i fundit virtual i Dua Lipës, “Studio 2054”, ka thyer rekordin e shikueshmërisë online, me më shumë se pesë milionë shikime.

Ngjarja muzikore e cila u transmetua live në vende të ndryshme të botës, mbi 1.9 milionë shikime i ka arritur në Kinë, rreth 100 mijë nga India dhe më shumë se 260 mijë bileta të koncertit ishin shitur nëpër platformat e rregullta të biletarisë, transmeton Koha.