Showbiz

Britney Spears nuk do të bëjë muzikë për sa kohë është nën kontrollin e babait të saj

Britney Spears nuk do të bëjë muzikë për sa kohë është nën kontrollin e babait të saj
 

Ylli i njohur i muzikës, Britney Spears, jeton e frikësuar nga babai i saj dhe nuk do t’i kthehet performancave live derisa sa ai ta ketë nën kontroll karrierën e saj. Kështu ka deklaruar avokati i këngëtares.

Komentet e avokatit Samuel D. Ingham, vijnë pak kohë pasi gjykatësja Brenda Penny nga Gjykata e Lartë e Los Angelesit, e refuzoi kërkesën e pop yllit të famshëm për ta larguan babanë e saj, James Spears, nga roli i kujdestarit ligjorë. Ai e ka menaxhuar karrierën dhe financat e këngëtares nga viti 2008 kur pësoi thyerje mendore, transmeton Koha.