Showbiz

Kendall Jenner feston ditëlindjen e 25-të

 

Modelja e njohur amerikane dhe ylli televiziv, Kendall Jenner, sot e feston ditëlindjen e 25-të.

E lindur në vitin 1995 në Los Angeles, Jenner u bë e famshme për publikun mbarëbotëror si fëmijë duke u bërë pjesë e shout televiziv, “Keeping up with the Kardashians”, i cili e ekranizon jetën e familjes dhe motrave të saja të famshme, transmeton Koha.