Showbiz

Tracey Emin i është nënshtruar operacionit për kancer

Tracey Emin i është nënshtruar operacionit për kancer

Artistja Tracey Emin është operuar këtë verë, pas diagnostikimit të saj me një tumor kancerogjen në fshikëzën urinare. Këtë gjë artistja e ka konfirmuar vetë gjatë së mërkurës.

57-vjeçarja Emin ishte diagnostikuar me sëmundjen në pranverë, ndërsa ishte operuar para dy muajsh dhe tani është në rikuperim.