Showbiz

Meghan Markle ka hequr dorë nga rrjetet sociale ngase dëshiron të kujdeset për veten

Meghan Markle ka hequr dorë nga rrjetet sociale ngase dëshiron të kujdeset për veten

Dukesha e Sussexit, Meghan Markle, i ka mbyllur të gjitha llogaritë personale në rrjetet sociale, në momentin që e kishte filluar lidhjen romantike me bashkëshortin e saj, Princin Harry, dhe u bë pjesë e familjes mbretërore britanike pas martesës së çiftit në maj të vitit 2018.

Tani, 39-vjeçarja Markle e cila bashkë me burrin e saj hoqën dorë nga obligimet e familjes mbretërore si dhe u shpërngulën për të jetuar në Los Angeles, thotë se ka vendosur të qëndrojë larg rrjeteve sociale si, Twitter dhe Instagram, me qëllim që ta mbrojë veten dhe familjen e saj.